Turniere
JUNI 2018
 Mo   Di   Mi   Do   Fr   Sa   So 
-- -- -- -- 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 --

For some open Austrian tournaments it is possible to pre-register here. If you want to use this service push "jetzt anmelden". Please fill the form completely. If you don´t know one of these data simply insert "xxx" or "N.N. ". Finally confirm with "Anmeldung durchführen". You will find your inscription immediately confirmed on the screen.

ANMELDUNG/REGISTRATION
Bei Problemen mit der Anmeldung bitte an update@boule.at wenden!
If you have problems with your registration please send an email to update@boule.at

» ÖPV-TURNIERKALENDER 2018 [PDF 73.91 KB]

Grand Prix Austria - Centrope Cup Austria

Datum: 09. Juni
Veranstaltungsort: Illmitz / Burgenland
Veranstalter: ÖPV
Details: Lizenzpflichtig
Rangliste
Start 10.30 a.m.
Registration: possible until 10.00 a.m.
Anmeldung bis: 2018-06-08 18:00
Typus: Triplette
jetzt anmelden »
register now »
42 angemeldete(s) Team(s):
1 LUMAN (PLUK Jablonec nad Nisou)
Petr Lukáš (PLUK Jablonec n/N), Jana Lukášová (PLUK Jablonec n/N), Michal Preuss (POP Praha)
2 VVM (PLUK Jablonec nad Nisou)
Markéta Palicová (PLUK Jablonec n/N), Vojtěch Lukáš (PLUK Jablonec n/N), Vladimír Brázda (1.KPK Vrchlabí)
3 Bubák team (AURA Havlíčkův Brod)
Josef Schinzel (Aura Havlíčkův Brod), Milan Jílek (Aura Havlíčkův Brod), Iva Medunová (Chrupek Chrudim)
4 Der Dachs (Chrupek)
Vilém Meduna (Chrupek), Petr Pilát (Kulová Praha), Kristýna Krajánkoá (Chrupek)
5 55+ ECV-Champion 2017 - Netherland (NJBB)
Martin Bakker (NJBB), Rajen Koebeer (NJBB), Bert van Dijk (NJBB)
6 CHIVO (Slopak Jewel Jewel)
Igor Volček (SLOPAK), Zdenka Číková (Jewel), Marian Čík (Jewel)
7 La Boule 1 (LABOULE MODRA)
Vladimír Bezák (LABOULE Modra), Igor Juran (LABOULE Modra), Roman Rakoncza (LABOULE Modra)
8 Aura team (AURA Havlíčkův Brod)
Lucie Pokorná (Aura Havlíčkův Brod), Aneta Linhartová (Aura Havlíčkův Brod), Jakub Vyhnálek (Aura Havlíčkův Brod)
9 LUCIE (CZ)
Lucie Venclová (1.KPK Vrchlabí), Jindřich Kauca (PC Kolová), Ivo Michálek (Carreau Brno)
10 BORN IN 90'S (div)
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník), Petr ml. Vavrovič (PC Sokol Lipník), Tomáš Michálek (Carreau Brno)
11 Highway D5-CZ (CZ)
Leos Krejcin (SKP Kulová osma), Tomas Jirkovsky (PK OSIKA), Lenka Krejcinova (SKP Kulová osma)
12 CZECH 1 (AURA)
Michal Habásko (AURA), Jiří st. Koreš (HAVAJ), Petr Juráň (CARREAU)
13 Andrea F. & company (HOHENLOHE )
Andrea Fratričová (HOHENLOHE), Alena Szilvásiová (HOHENLOHE), Miron Zavacký (HOHENLOHE)
14 TORO Elite (Div)
Khaled Lakhal, Corantin Gervasoni, Sven Thill
15 Vyoral Hynek (sokol kostomlaty nad labem)
Hynek Vyoral (sokol Kostomlaty), Petr Vavrovic (Pc sokol Lipnik), Dana Šplechtova (sokol Kostomlaty)
16 Haná (1.SBPk)
Petr Blažej (1.Starobrněnský PK), Eva Blažejová (1.Starobrněnský PK), Vladimír Ilgner (1.Starobrněnský PK)
17 Irena KREKÁČOVÁ (div)
Irena KREKÁČOVÁ (SLOPAK), Marián HAVRLENT (HOHENLOHE), Ladislav KABÁTH (SLOPAK)
18 MIMO DONE 1 (PC MIMO DONE)
Kára Kára (Pc Mimo Done), Zikmunda Zikmunda (Pc Mimo Done), Zikmunda Zikmunda (Pc Mimo Done)
19 SLOVAKIA-O-N-I (SVK)
Nevenka Horváthová, Oľga Whitworth, Ivica Kadlečíková
20 SAHARA 1 (SK Sahara Vědomice CZ)
Tomas Piller (SK Sahara Vědomice), Monika Pillerova (SK Sahara Vědomice), Miloš Přibyl (SK Sahara Vědomice)
21 SAS (div)
Veronika Slobodová (Carreau Brno (CZ)), Peter Sedláček (CAP (SK)), Juraj Adler (PRASK (SK))
22 Slopak (Slovak SVK)
Jozef Karacsony (-), Sedivy Ľubomír (-), Fernandez Bruno (-)
23 Karlas Team (KPPS)
Pavel Kaska (KPPS), Iveta Mečiarová (KPPS), Alexander Harmath (KPPS)
24 STRBA ANTON (SVK)
Anton Štrba (SVK), Mária Štrbová (SVK), Robert Toth (SVK)
25 TojaMama (Slovak SVK)
Mária Jajcajova (Slopak), Mária Tóthová (Kpps), Ann o Nim (Svk)
26 Draci (Kulový blesk - Carreau)
Martin Skopal (Kulový blesk Olomouc), Jan Charvát (Carreau Brno), Jiří Voňka (Kulový blesk Olomouc)
27 Aura (div)
Hans Mraz (PPW), Silvia Köhler (PPW), Martin Wenzel (HAP)
28 Boule Paradies (France / Germany)
Claude Galand jr. (D), Cedric Soma (F), Remy Galleau (F)
29 A-hornsirup (HAP)
Jürgen Hammerl (HAP), Reinhard Schmidt (HAP), Nicolas Strobl (HAP)
30 Carpe diem (HAP)
Christine Vida (HAP), Susanne Grumeth (HAP), Thomas Jeromel (HAP)
31 *SVK* (SVK)
Tichimor Handlovsky, Alexandra Sebenova, Dana Klucikova
32 SOBOLIC MAREK (SVK)
Marek Sobolic (SVK), Patrik Sebena, Martin Lampert
33 FRIGIMI (Div.)
Friedrich Szmodits (BCL ), Brigitte Szmodits (BCL), Maja Jajcajova (Slopak )
34 Spiders (Spiders Pezinok )
Michal Bakyta (Spiders Pezinok ), Martin Pitoňák (Spiders Pezinok ), Radovan Bakyta (Spiders Pezinok )
35 MUDRLANT (Spiders Pezinok )
Milan Sobolič (Spiders Pezinok ), Rudolf Pulman (Spiders Pezinok ), Karol Klučárik (Spiders Pezinok )
36 MOPED (Moped Modra SVK)
Stanislav Guštafík (Moped), Veronika Medvecká (Moped), Peter Papp (Moped)
37 im schatten (div)
Michal Dzurik (La Boule Modra), Jergus Radacovsky (Zilpek), Milan Szabo (KPPS)
38 kelemen (novoker)
jozef kelemen (novoker), veronika durosova (novoker), kristian kelemen (novoker)
39 seman (mix)
stanislav seman (SLOPAK), daniel melus (kpps), michal sobolic (spiders)
40 TOMAN (KPPS/SLOPAK)
Vladimir Toman (SLOPAK), Tomas Bleho (kpps), Lubomir SEDIVY (SLOPAK)
41 Jan & 2 Damen (SVK)
Jan Gazdik (CAP ), Pavlina Janosiova (CAP ), Lucia Adlerova (PRASK )
42 Petank Club Praha (Petank Club Praha)
Tomáš Klír (Petank Club Praha), Philippe Vignolo (Petank Club Praha), Thomas Roger (Petank Club Praha)

« zurück

aktualisiert: 2014-05-05 | JPETo™ CMS   [login]
<< NEWS KONTAKT/IMPRESSUM